Energetické štítky

ENERGETICKÉ ŠTÍTKY

Energetickými štítky je většina domácích elektrospotřebičů označována již řadu let. Tyto štítky nám udávají energetickou účinnost spotřebičů a tím umožňují porovnání účinnosti a efektivity podobných produktů a tím usnadňují výběr.

Protože vývoj nových a inovace stávajících technologií neustále zvyšuje účinnost elektrozařízení, jsou nové elektrospotřebiče úspornější a tím i energeticky i ekonomicky výhodnější.

V původně navržené řadě energetických tříd již byla většina elektrospotřebičů ve třídě A+ a A++ a ta tím začala být nepřehledná. Také se předpokládá, že účinnost a efektivita elektrospotřebičů se bude dalším vývojem zvyšovat. Proto bylo nutné řadu upravit. Nové značení řad je od A do G a hodnoty jsou upraveny tak, že hodnota původní třídy A++ přibližně odpovídá třídě D v nové řadě.

 TABULKA HODNOT V NOVÉ ŘADĚ

 

 Dále štítek obsahuje: jméno distributora, číselný kód spotřebiče, spotřebu v kWh za 1000hodin a QR-kód s odkazem na databázi, kde jsou uloženy základní parametry spotřebiče

 

Energetický štítek pro světelné zdroje  platný do 2021                        Energetický štítek pro světelné zdroje platný od 2021